SEALCOTE® 1000

Dachowa powłoka silikonowa

SealCote 1000 PREMIUM – gotowa do użycia, jednolita powłoka silikonowa o dużej zawartości cząstek stałych. Jednorazowo nakładana, pojedyncza warstwa materiału tworzy „oddychającą” membranę, posiadającą doskonałe właściwości hydroizolacyjne i kompleksowo chroniącą przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych. Produkt jest alifatyczny (odporny na odbarwienia) i stosowany także jako zabezpieczenie wszelkich zewnętrznych powierzchni przed oddziaływaniem słonecznego promieniowania UV. Wraz z warstwą dachowej piany HeatGuard 250 standardowo tworzy wieloletni, monolityczny system izolacyjny dla zewnętrznej powierzchni nowych lub wyeksploatowanych dachów płaskich.

sealcote-1000-main-big

Silikonowy, alifatyczny SealCote 1000 jest produkowany w USA
Szybki w natychmiastowym, prostym użyciu i nie wymagający dla instalacji specjalnych warunków wilgotnościowych i temperaturowych SealCote 1000 reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Eliminując niektóre ograniczenia dotychczas przodujących powłok ochronnych tworzonych na bazie polimocznika, SealCote 1000 staje się wiodącym pod względem niezawodności i ekonomii produktem izolacyjno – ochronnym.

Genialne, proste i niezawodne rozwiązanie. Dlaczego wymieniać poszycie dachowe, zamiast pokryć je pojedynczą warstwą SealCote 1000 i zapomnieć o sprawie?

Zatrzymaj przecieki. Przywróć szczelność i wydłuż żywotność swojego dachu. Pomiń i zaoszczędź sobie problematycznego i kosztownego zrywania zużytego poszycia dachowego. Dokonaj tego pojedynczą warstwą SealCote 1000 i to zazwyczaj bez konieczności zastosowania podkładu czy gruntowania. Zaoszczędź czas i pieniądze.

SealCote 1000 jest nieorganicznym, wolnym od rozpuszczalników silikonem o wysokich i trwałych parametrach hydroizolacyjnych. Materiał jest wysoce elastyczny i tworzy trwałą powłokę, odporną na zacinający deszcz, śnieg, grad, temperatury i procesy utleniania

SealCote 1000 – modyfikowany, alifatyczny 100%-owy silikon elastomerowy, to najwłaściwszy wybór dla szczelnego i trwałego systemu dachowego:

 • idealny do każdego rodzaju wyeksploatowanego i powstającego dachu
 • preferowany od dawna przez doświadczone amerykańskie firmy dekarskie
 • prosty, bezpieczny, niepylący i szybki proces instalacyjny
 • odporny na wody opadowe i stojące
 • wyjątkowe zdolności hydroizolacyjne
 • UV odporny, bez utleniania, kruszenia, degradacji
 • UV stabilny, bez odbarwień pod wpływem promieni słonecznych
 • nie rozmywa się na wypadek deszczu w trakcie i po instalacji
 • przyjazny środowisku, bez zawartości rozpuszczalników


przygotowywanie-powloki-dachowej

Inteligentniejszy… niż zrywanie wadliwego i montaż nowego poszycia dachu

Renowacja dachu SealCote 1000 eliminuje konieczność czasochłonnego i pracochłonnego usunięcia poprzedniej warstwy, radykalnie obniżając koszty wykonania modernizacji. Jeżeli jesteś wykonawcą oznacza to, że z udziałem SealCote 1000 Twoja oferta będzie zawsze atrakcyjniejsza i jakościowo i cenowo. Jeżeli jesteś Inwestorem, SealCote 1000 wydłuży życie Twojego istniejącego dachu, wyposażając go w bezszwowe zabezpieczenie, o niskich wymaganiach w utrzymaniu i trwałe rozwiązanie na wiele, wiele lat.

Inteligentniejszy… niż powłoki akryliczne na bazie wody

Na większości dachów płaskich lub o lekkim nachyleniu, występują często obszary wody stojącej. Porównując powłoki akryliczne do SealCote 1000 ogromną różnicę stanowi fakt iż silikonowy system dachowy nie ulega procesowi emulgacji (rozkładowi w emulsję) w kontakcie ze stojącą wodą. Adhezja do podłoża dachu pozostaje nienaruszona a biały lub szary silikon staje się odblaskową powłoką anty UV – kluczowe w dniach nadmiernego nasłonecznienia.

Jak SealCote 1000 obniża koszty energii?

Materiał o jasnej barwie i o wysokiej zawartości cząstek stałych odbija promienie słoneczne. Zewnętrzna połać dachu pozostaje znacznie chłodniejsza dzięki czemu wnętrza budynku są chłodniejsze. To oznacza oszczędności energii oraz zwiększenie efektywności systemów HVAC (wentylacji i klimatyzacji). SealCote 1000 spełnia wymogi i kwalifikacje „COOL ROOF” oraz „ENERGY STAR”:

„COOL ROOF”: max. temp. dachu latem 37 ⁰C ~ 49 ⁰C (typowy dach osiąga 65 ⁰C ~ 88 ⁰C)
ENERGY STAR: min. początkowa słoneczna refleksyjność powierzchni na poziomie 65% i min. na poziomie 50% po 3 latach
Odznaczenia, które posiada powłoka silikonowa SealCote 1000.

Prosty w użyciu proces instalacyjny:

 1. Wyczyść powierzchnię
  powloka-silikonowa-01powloka-silikonowa-02
 2. Przygotuj podłoże uzupełniając ubytki i szczeliny
  powloka-silikonowa-03powloka-silikonowa-04powloka-silikonowa-05
 3. Nanieś dowolną metodą
  powloka-silikonowa-06powloka-silikonowa-07

Instalacja SealCote 1000 w warunkach od +2 ⁰C do +49 ⁰C